Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakiego kupić iPada?

2020-11-10
Jakiego kupić iPada?

Każdy czasem staje nad przepaścią. Ewentualnie zostaje przyparty do muru. Na przykład piątka dzieci ma rozpocząć nauczanie zdalne, i trzeba im mieć na czym zastreamować Teamsy. Albo nagle odkrywasz w sobie ukryty talent i koniecznie od razu chcesz tworzyć arcydzieła w formie cyfrowej, bo papier i ołówek wydają ci się mało ekologiczne i niepraktyczne.


Mimo, że modeli iPada nie ma aż tyle, ile jest tabletów konkurencyjnych firm, dokonać idealnego wyboru nie jest łatwo, jeśli nie chce się sięgać po najdroższy model. A że ceny wahają się od 1500 zł do 8000 zł, a sprzęt powinien wystarczyć na kilka lat, lepiej rozważyć wszsytkie z kilkunastu opcji, cech i ficzerów.


Zacznijmy od wieku. Bo ważną sprawą jest to, ile iPad pożyje, czyli ile lat będą dostępne dla niego aktualizacje oprogramowania. Najnowsze są iPady Air czwartej generacji oraz iPady generacji ósmej. Za wymarłe można uznać modele iPad Air 2 oraz iPad Mini 4 oraz niższe.


Teraz wielkość. Mamy do dyspozycji wyświetlacze o przekątnej od 7,9 '' do 12,9 ''. Po przeliczeniu cali na centymetry, zmierzeniu swoich toreb, plecaków, szuflad i kieszeni, po weryfikacji swoich zamierzeń wobec iPada, trzeba zbadać jego wielkość w stosunku do swojego smartfona. Dwa urządzenia podobnej wielkości mogą nie być rozsądnym wyborem. Wybierz, do czego cenny bedzie większy, wypaśny wyświetlacz, a do czego wystarczy smartfon. Tu od razu pomyśl o rysiku. Twój wewnętrzy artysta z pewnością nie może zrezygnować z Apple Pencil 2. generacji, a ten jest kompatybilny jedynie z iPadem Pro 11 cali (1. i 2. generacja), Pro 12,9 cali (3. i 4. generacja) oraz z iPadem Air 4. generacji.


Pojemność dysku waha się od 32GB do 1TB. Każdy już sam musi odpowiedzieć sobie na pytanie, ile danych potrzebuje mieć przy sobie. Podpięcie dziecka do transmisji ze szkoły rano i Youtube'a wieczorem da się załatwić najnowszym iPadem z 32GB. Kwestia, czy pod koniec żywota tego urządzenia tyle giga będzie jeszcze cokolwiek warte.


Przejdźmy do pytań zamkniętych.


  • Czy potrzebujesz Face ID do zatwierdzania transakcji Apple Pay?
  • Czy poza aparatem 12 MP z obiektywem szerokokątnym potrzebujesz jeszcze obiektywu ultraszerokokątnego 10 MP?
  • Czy przedni aparat musi mieć True Depth 7 MP oraz funkcję oświetlenia do portretów?
  • A skaner LiDAR?

Jeśli na wszystkie te pytania odpowiadasz TAK - kup egzemplarz z serii Pro, minimum drugą generację. Powyższych superfunkcji nie ma najnowszy iPad Air 4 ani nawet iPad 8 generacji. Ten ostatni nie ma także złącza USB-C, jedynie Lightning.


Na samym końcu, tak na deser, trzeba rozważyć ubarwienie. Od strony wyświetlacza koloru obudowy praktycznie dojrzeć nie sposób, więc jest to raczej kwestia estetyczna dla osób postronnych. Subtelność odcieni skłania do ewentualnego odrzucenia dopłaty za najmodniejszy kolor, bo nawet piaskowa wersja różu najnowszego iPada Air nie jest jakaś specjalnie niemęska.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 114 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-10
Zakup przebiegł bez problemu. Szybko otrzymałem sprzęt, pomimo że dodałem do niego własne modyfikacje ( mac studio m2 max, 32GB RAM, 1TB SSD ). Komputer wczoraj odpaliłem bez problemu w domowych biurze i jestem póki co bardzo zadowolony, chociaż nie miałem jeszcze możliwości do końca przetestować jego możliwości. Polecam :)
2024-02-13
Ceny konkurencyjne, ale przede wszystkim świetne podejście do klienta. Kontakt z obsługą szybki, widać, że jest duży nacisk na zadowolenie klienta i o to chodzi
pixelpixel