Wyświetlacz nanostruktyralny - czy warto?
MacBook Pro M4 z wyświetlaczem nanostrukturalnym – doskonała jakość obrazu w każdych warunkach
Często pytacie nas, czy warto zdecydować się na wybór opcji „wyświetlacz nanostrukturalny”, kiedy konfigurujecie swojego MacBooka Pro na indywidualne zamówienie.
Odpowiadamy krótko - TAK!
A dlaczego? Komu jest taki wyświetlacz potrzebny, a komu nie?
Wyświetlacz nanostrukturalny eliminuje odblaski i zapewnia doskonałą jakość obrazu nawet w najbardziej wymagających warunkach oświetleniowych. Znacząco poprawia komfort pracy.
Nowe oblicze matowego ekranu
Dzięki specjalnej technologii chemicznego trawienia szkła powierzchnia ekranu rozprasza światło i w ten sposób zapobiega efektowi lustra. Możesz pracować w pełnym słońcu, w plenerze, a nawet w pomieszczeniach z intensywnym oświetleniem bez potrzeby zasłaniania rolet czy zmiany pozycji laptopa, żeby światło nie padało na ekran.
W kwestii parametrów jasności ekranu informacje techniczne też brzmią przekonująco. W trybie SDR ekran osiąga jasność 1000 nitów. To znacznie więcej niż standardowe 600 nitów. Natomiast dla HDR jasność szczytowa sięga 1600 nitów, co gwarantuje niesamowitą jakość obrazu i precyzję odwzorowania kolorów.
W skrócie — wyświetlacz nanostrukturalny ma zapewnić najwyższą jakość obrazu oraz zero refleksów nawet wtedy, kiedy na ekran pada światło.
Idealny wybór dla profesjonalistów pracujących w świetle i w plenerze
Fotografowie, graficy i filmowcy mogą mieć pewność, że na ekranie MacBooka Pro M4 z wyświetlaczem nanostrukturalnym barwy i detale pozostaną wiernie odwzorowane niezależnie od warunków oświetleniowych dookoła. Ten MacBook Pro jest idealnym wyborem dla wymagających użytkowników, którzy w pracy nie mają jak uciec od źródeł światła.
Dopłata za wyświetlacz nanostrukturalny wynosi 750zł. Nie wydaje się wygórowana w porównaniu do komfortu pracy, jaki daje.
Komu odradzamy te opcję?
Tylko osobom, które wiedzą, że będą korzystać z MacBooka wyłącznie w pomieszczeniach, i to w takich, w których nie będą mieć problemu z taką ilością światła padającą na ekran, która powoduje refleksy utrudniające pracę.
Łatwa pielęgnacja
Dbanie o ekran nanostrukturalny jest niezwykle proste i nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów. Do usunięcia kurzu i smug wystarczy ściereczka do polerowania, dołączona do urządzenia. Jeśli pojawią się trudniejsze do usunięcia smugi, wystarczy delikatnie zwilżyć tę ściereczkę 70-procentowym roztworem alkoholu izopropylowego. Ten zalecony przez producenta sposób postępowania sprawi, że ekran będzie czysty bez ryzyka uszkodzenia.
Jeśli zależy Ci na komforcie, jakości obrazu i swobodzie pracy w każdych warunkach oświetleniowych, warto wybrać MacBooka Pro M4 z wyświetlaczem nanostrukturalnym.
Jeśli macie jeszcze inne pytania dotyczące wyboru najlepszego komputera dla siebie — zawsze służymy pomocą i dokładamy starań, żeby zakup najlepiej spełnił wasze oczekiwania. Zapraszamy do kontaktu z nami!